tel.: +48 607 355 454, e-mail: kontakt@sultum.pl

Konkurs ASOS – edycja 2015

Opublikowany przez redakcja w kategorii aktualności | 0 komentarzy

Już ruszyła kolejna edycja konkursu, organizowanego w ramach rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Na Program w 2015 roku przeznaczono 40 mln zł.

Organizacje pozarządowe i inne podmioty uprawnione działające na rzecz osób starszych, mogą uzyskać nawet 200 tys. zł dotacji. Proponowane projekty powinny wpisywać się w jeden z czterech priorytetów: edukacja osób starszych, aktywność społeczna, promująca integrację wewnątrz- i międzypokoleniową, partycypacja społeczna osób starszych i usługi społeczne dla osób starszych.

Celem Programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych oraz zagospodarowanie ich potencjału poprzez umożliwienie im aktywności społecznej. Obecnie osoby starsze, w porównaniu do innych grup wieku, w ograniczonym stopniu angażują się w takie formy działalności. Przyczyny tego często wynikają z braku oferty, która umożliwiałaby aktywne spędzanie wolnego czasu. Projekty, realizowane w ramach ASOS, powinny skutecznie wypełnić tę lukę.

W ubiegłorocznej edycji programu dofinansowanie uzyskały zadnia, realizujące najróżnorodniejsze potrzeby seniorów. I tak bydgoska fundacja „Farbiarnia” zapoznawała uczestników z tajemnicami cyfrowej fotografii, Akademia Rozwoju Społeczno-Obywatelskiego Seniorów z Niepełnosprawnością realizowała projekt wraz z Fundacją Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej, Koniku!”, a Śląska Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości oswajała z wyzwaniami współczesnej ekonomii.

Beneficjentami edycji 2014 były m.in. Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, które działania na rzecz poprawy zdrowia i kondycji seniorów połączyło z popularyzacją walorów Doliny Baryczy oraz Stowarzyszenie Nasze Dzieci, integrujące podczas zajęć osoby starsze, niepełnosprawne lub mające kłopoty ze zdrowiem oraz młodzież. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tych projektów, zrealizowanych dzięki dotacjom, uzyskanym w konkursie ASOS w ubiegłym roku.

Uniwersytety Trzeciego Wieku, których działa już 500, skupiając ponad 150 tys. słuchaczy, otrzymały w 2014 r. 2,5 mln zł dotacji. Oferty można składać od 9 stycznia do 2 lutego 2014 r. w wersji papierowej oraz przez Genarator Ofert ASOS. Wymagany wkład własny to 10 % wartości projektu.

Termin składania ofert: od 9 stycznia do 2 lutego 2014 r. do godz. 16.00

Informacje szczegółowe na temat Programu ASOS można uzyskać w terminie od 9 stycznia do 2 lutego 2015 r. pod numerem telefonu (022) 661 18 37, w godzinach 9:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku.

Więcej informacji: www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/seniorzy/art,7058,konkurs-asos-edycja-2015.html

Tags: , , ,

Odpowiedz

Twój addres e-mail nie zostanie opublikowany

Możesz użyć tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*